Vojvodina pobedom nad Karađorđem potvrdila prvo mesto na tabeli

Odbojkaši Vojvodine savladali su ekipu Karađorđa sa 3:0 u 11. kolu Superlige i tako došli do devetog uzastopnog trijumfa.

Pobedom u Topoli šampion Srbije potvrdio je prvu poziciju na tabeli, posle prvog dela sezone.

Crveno-beli su već na startu meča dali do znanja da se oni pitaju u ovom duelu. Dobrim servisom i blokom stigli su do 6:1, dok su na polovini seta imali prednost od 13:5. Bilo je to dovoljno da Novosađani ovaj deo meča rutinski privedu kraju.

Jedino u drugom setu uspeo je domaćin da parira, a u tome su im blagim opuštanjem pomogli i prvotimci Vojvodine. No, u drugom delu ovog perioda pojačali su gosti u svim elementima, napravili razliku dovoljno da mirno stignu do vođstva od 2:0.

Sve je u redovima gostiju funkcionisalo na visokom nivou, od servisa, preko napada, prijema, bloka i igre u polju, pa su tokom celog seta dominirali crveno-beli. Šansu je prvi put dobio i Kavogo Landri i dobro je iskoristio.