Rukometaši Vojvodine osvojili Super kup Srbije

Rukometaši Vojvodine osvojili su trofej Super kupa Srbije pošto su na beogradskoj Banjici slavili protiv Dinama iz Pančeva sa 32:22 (15:9).

Tako je novosadski tim povratio taj pehar koji je osvojio poslednji put 2020. godine.

Ovo je Vojvodini ukupno sedmi pehar u tom takmičenju, a drugi trofej u ovoj sezoni, nakon Svesrpskog kupa.

Vojvodina je na startu povela sa 5:0, a prvi pogodak primila je tek posle 11 minuta.

Dinamo je smanjio na 7:9, ali su Novosađani uspeli da do kraja poluvremena odu na šest golova prednost.

U nastavku su uvećali razliku za konačnih 32:22.

Za najkorisnijeg igrača Super kupa proglašen je Vukašin Vorkapić, desno krilo Vojvodine.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Stefan Sunajko sa sedam golova, dok se u ekipi Dinama najviše istakao Stefan Ilić sa četiri pogotka.

Već u sredu Vojvodinu očekuje utakmica četvrtfinala Kupa Srbije kada gostuje Crvenoj zvezdi u Beogradu.