Zašto je Vučić prećutao štetu od nepogoda: „Isto tako nema ni protesta, pada kupovne moći…“

Iako je još 19. jula vraćajući se iz Brisela rekao da se vraća u Srbiju da se bavi nastalom štetom od nepogode, predsednik Aleksandar Vučić više o tome nije govorio, a u međuvremenu je bilo još oluja.

Jedino je, posle vežbe na Pasuljanskim livadama, nevreme pomenuo posredno, jer je morao da odgovori na pitanje o povredama trojice vojnika kada je drvo palo na šator, a vest o tome prećutana.

„To su stvari koje se uvek dešavaju. Kad imate gađanja neko može da strada. To je vojska, nisu manekeni“, bio je Vučićev odgovor. 

Igor Avžner, marketinški stručnjak, kaže za Danas da, kao i uvek, ono što Aleksandar Vučić ne pomene, nije ni vredno pažnje.

„Bar kad su u pitanju mediji pod kontrolom stranke čiji je član. A njih je većina, uključujući i javni servis. Jer kao i da živimo u naslovu filma: ‘Privatni poroci, vrline javne’. Ipak, ako ne svi, onda su se bar neki opasuljili na Pasuljanskim livadama, gde su povređeni vojnici Srbije. Što je sasvim normalno, po rečima vrhovnog komandanta. Pa nisu oni manekeni“, kaže Avžner. 

Konstatuje da „pored nevremena, za koje očigledno nije bilo vreme, nema ni protesta, pada kupovne moći, onemogućavanja novinara da profesionalno obavljaju svoj posao, botova, nasilja, raspada kompletnog sistema institucija“.

Robert Kozma, poslanik Ne davimo Beograd, zaključuje da bilo koja Vučićeva izjava ne bi mogla da sakrije bolnu činjenicu da, ni posle katastrofalnih poplava iz 2014, vlast SNS-a i SPS-a nije uradila gotovo ništa na pripremi za reagovanje na vremenske nepogode koje su prouzrokovane klimatskim promenama.

„Mi nemamo ni sistem ranog upozorenja građana, ni SMS obaveštenje o nadolazećoj nepogodi, a to nisu komplikovani sistemi. Ova vlast nažalost i dalje troši novac građana na nepotrebne i skupe projekte, kao što je izgradnja raznih jarbola, šljaštećih fontana ili nacionalnih stadiona, a ne bavi se zaštitom građana kroz ulaganje u civilnu zaštitu“, navodi Kozma.

Dodaje da se „suprotno od njihovog pristupa, mora ulagati u uređivanje vodotokova i izgradnju kanalizacione mreže, javnu infrastrukturu i u pošumljavanje i obnovu šumskih pojaseva“.

- Advertisement -
Source021

Prokomentarišire

Najnovije vesti

“Mi i Vi: Tri godine kasnije…” JP “Pošta Srbije” i Institut za veštačku inteligenciju zajedno u budućnost

U prestižnom ambijentu univerzitetskog kampusa u Novom Sadu, Institut za veštačku inteligenciju Srbije obeležio je tri godine uspešnog rada....

Obavezno pročitajte

Srodni članci